Type at least 3 characters.
Exceptional kitchenware for elevated cooking experiences - DP Kitchen Ware, where quality meets innovation.
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 18D x 18W x 33.5H Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Adjustable Speed Control, Overload Protacter, With Handles, Automatic Shut-Off, Easy Grip Handle On Mixer And Jar, Powerfull MotorAdjustable Speed Control, Overload Protacter, With Handles, Automatic Shut-Off, Easy Grip Handle On Mixer And Jar, Powerfull Motor |
| Capacity | 1.3 litres |
| Controls Type | Plastic |
| Model Name | Flatto |
| Material | Stainless Steel |
| Style | Pack of 1 |
| Colour | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Style | Tableware |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White, Grey |
| Special Feature | Portable, Powerful Motor, Indicator Light, Rust Resistant |
| Product Dimensions | 25D x 20W x 15H Centimeters |
| Finish Type | Glass |
| Colour | Black,Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Product Dimensions | 12L x 3W x 3Th Centimeters |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 44.5 x 22.5 x 32.5 Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Item Weight | 5 Kilograms |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Colour | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Product Dimensions | 14L x 4W x 2Th Centimeters |
| Colour | Multi |
| Material | Stainless Steel |
| Fuel Type | Liquefied Petroleum Gas |
| Product Dimensions | 12L x 6W x 6Th Centimeters |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Max Pro |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White & Cyan |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Atom |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multicolour |
| Special Feature | Dishwasher Safe |
| Capacity | 5 litres |
| Product Dimensions | 10D x 10W x 10H Centimeters |
| Included Components | Mixers |
| Style | Modern |
| Power Source | Electric |
| Number of Speeds | 1440 |
| Voltage | 220 Volts |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Black |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White |
| Special Feature | Lightweight |
| Included Components | 1 |
| Style | Casual |
| Recommended Uses For Product | Mixing |
| Power Source | Corded Electric |
| Number of Speeds | 1 |
| Voltage | 220 Volts |
| Material Type Free | BPA Free |
| Colour | Red |
| Material | Stainless Steel |
| Style | Classic |
| Item Weight | 490 Grams |
| Colour | Multicolor |
| Handle Material | Stainless Steel,Polypropylene,Abs,Plastic |
| Blade Edge | Plain |
| Blade Length | 5 Centimetres |
| Construction Type | Stamped |
| Item Weight | 400Grams |
| Blade Colour | Silver |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Colour | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Fuel Type | Butane |
| Product Dimensions | 16L x 6W x 3Th Centimeters |
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy