Type at least 3 characters.
Waterproof for Indoor and Outdoor, New Style Wall Led Light, Living room, bedside, study, reading room, gallery, hallway, showcase, children's room, toy room, TV decoration, and much more. It can be used to match the background wall hanging installation so that the background wall matches the wall lamp.
| Model number: | 10W |
|---|---|
| Seller SKU: | Oxylight-39 |
| Condition: | New |
| Origin: | India |
| Availability: | In Stock |
| Minimum order quantity: | 1 |
| Shipping weight: | 580.00 g |
| Date first listed on DP MART : | Mar 17, 2023 |
| Colour | Warm White |
| Material | Aluminium |
| Product Dimensions | 7L x 6W x 15H Centimeters |
| Power and Plug Description | AC/DC |
| Special Feature | Energy Efficient |
| Light Source Type | LED |
| Finish Type | Powder Coated |
| Shape | Round |
| Included Components | 1 Wall light |
Jatinder Singh Verified Purchase | 1 month ago
Quick shipping and product is genuine. Recommended.
Amar shaw Verified Purchase | 1 month ago
Average product, does the job fine.
Hisam khan Verified Purchase | 1 month ago
Exactly what I was looking for. Thank you.
kabil l Verified Purchase | 2 months ago
The item arrived on time and in perfect condition.
Ajeet Yadav Verified Purchase | 2 months ago
Works as expected. Happy with my order.
Joseph Abraham Verified Purchase | 2 months ago
Loved it! Will definitely order again from this shop.
Verified Purchase | 3 months ago
Great value for money. Would recommend to others.
Vishwambhar Dhangavade Verified Purchase | 3 months ago
The item arrived on time and in perfect condition.
COB Lights
No reviews
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy