Type at least 3 characters.
| Min Quantity | Wholesale Prices | |
|---|---|---|
| 10 | ₹795 | |
| 5 | ₹840 |
Affiliate Commission : ₹46.50 (5.00%)
Replace a broken or damaged Apple MagSafe-2 85W adapter with this brand new Techie 85W MagSafe adapter. This part includes an AC adapter with AC outlet prongs attached.
A1398 (EMC 2512), A1398 (EMC 2673), A1398 (EMC 2645)
MacBook Pro Mid 2012
MacBook Pro Early 2013
MacBook Pro Late 2013
& More MacBook Pro Models (List provided below)
| Brand: | Apple |
|---|---|
| Seller SKU: | LA-254 |
| Condition: | New |
| Origin: | China |
| Availability: | In Stock |
| Minimum order quantity: | 1 |
| Shipping weight: | 500.00 g |
| Date first listed on DP MART : | Jul 31, 2025 |
| Brand | Apple |
|---|---|
| Amps | 4.25A |
| Volts | 20V |
| Watts | 85W |
| Pin Size | T SHAPE Safety & ComplianceSafety Features
Certifications
|
Abhishek Kumar Verified Purchase | 1 month ago
Great value for money. Would recommend to others.
priyesh Chaurasia Verified Purchase | 1 month ago
Good customer service and fast resolution of my queries.
sanju sekhar Verified Purchase | 2 months ago
Exactly what I was looking for. Thank you.
Rehan Verified Purchase | 2 months ago
Nice product, good finish and build quality.
Sneha Verified Purchase | 3 months ago
Good quality for the price. Will buy again.
Verified Purchase | 3 months ago
Quick shipping and product is genuine. Recommended.
No reviews
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy