Type at least 3 characters.
| Min Quantity | Wholesale Prices | |
|---|---|---|
| 15 | ₹155 | |
| 10 | ₹165 | |
| 5 | ₹175 |
Affiliate Commission : ₹9.30 (5.00%)
a
| Brand: | DP |
|---|---|
| Model number: | 4Inch 8W |
| Seller SKU: | Uma-70 |
| Condition: | New |
| Manufacturer: | DP. |
| Origin: | India |
| Availability: | In Stock |
| Minimum order quantity: | 1 |
| Shipping weight: | 230.00 g |
| Date first listed on DP MART : | Feb 17, 2023 |
| Brand | DP |
| Colour | NATURAL WHITE 6K/ WAR6M-WHITE 3K/ WHITE 4K |
| Material | PVC |
| Power and Plug Description | Corded-electric |
| Light Source Type | LED |
| Finish Type | Powder Coated |
| Voltage | 220 Volts (AC) |
| Light Colour | Warm White |
| Shape | Round |
| Wattage | 8 Watt Hours |
Rajinder Verified Purchase | 2 weeks ago
Nice product, good finish and build quality.
Nitesh Chauhan Verified Purchase | 3 weeks ago
Excellent product, exactly as described. Highly recommended.
Vigil Vijayan Verified Purchase | 4 weeks ago
Value for money. Works flawlessly.
SANJEET KUMAR Verified Purchase | 1 month ago
Quality is good, packaging could be better though.
Harish bajpai Verified Purchase | 1 month ago
Good customer service and fast resolution of my queries.
PRITAM Verified Purchase | 1 month ago
The item arrived on time and in perfect condition.
Arshi Verified Purchase | 1 month ago
Good customer service and fast resolution of my queries.
KHARAG MOHAN Verified Purchase | 1 month ago
Decent quality, but could be improved in some areas.
No reviews
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy