Type at least 3 characters.
Elegant design This cookware combo has a high-quality aluminium body which comes with induction base and gas compatible base, that's what makes combo of the fry pan, kadhai and dosa tawa more versatile. Healthy & efficient cooking Oil-free and healthy cooking, they make an excellent set for daily food preparation. Comfortable shallow frying of vegetables and more with this cookware combo. Strong & sturdy handles All the utensils are well-equipped with strong and sturdy handles that make it easy for you to use them effortlessly and safely. Durable and stylish at the same time, this set of non stick cookware is a kitchen must have.
| Brand: | Mummas LIFE |
|---|---|
| Model number: | 24cm |
| Seller SKU: | Mf-80 |
| Condition: | New |
| Origin: | India |
| Availability: | In Stock |
| Minimum order quantity: | 1 |
| Shipping weight: | 6000.00 g |
| Date first listed on DP MART : | Aug 31, 2023 |
| Material | Aluminium |
| Colour | Red |
| Brand | MUMMA LIFE |
| Size | 24cm |
| Handle Material | Aluminium |
Abhishek Verified Purchase | 2 weeks ago
Quick shipping and product is genuine. Recommended.
Anshul Verified Purchase | 3 weeks ago
Good customer service and fast resolution of my queries.
Prashanth tg Verified Purchase | 1 month ago
Nice product, good finish and build quality.
Shivlal Saini Verified Purchase | 1 month ago
Works as expected. Happy with my order.
Faiz Verified Purchase | 1 month ago
Satisfactory purchase. Meets my requirements.
sourav nandy Verified Purchase | 2 months ago
Pretty solid overall. Minor issues but nothing major.
MONNY Verified Purchase | 3 months ago
Good customer service and fast resolution of my queries.
Welcome
No reviews
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy