Type at least 3 characters.
| Min Quantity | Wholesale Prices | |
|---|---|---|
| 10 | ₹320 | |
| 5 | ₹340 |
Affiliate Commission : ₹18.75 (5.00%)
Techie Compatible Avita 45W Laptop Charger (19V, 2.37A) 3.5*1.35MM
Elevate your laptop charging experience with the Techie Compatible Avita 45W Laptop Charger Laptop Charger! This charger is purpose-built for Avita laptops, delivering high-performance power that keeps your device ready to conquer your day.
Never let a low battery slow you down again. Invest in the Techie Compatible Techie Compatible Avita 45W Laptop Charger Laptop Charger – a reliable, energy-efficient, and performance-driven solution. It’s your passport to staying connected and powered up wherever life takes you.
Upgrade your laptop’s charging capabilities today, and experience the difference that a high-quality charger can make. Order now, and never worry about running out of power again! Make the Techie Compatible Avita 45W Laptop Charger your choice for uninterrupted performance.
Don’t wait; stay charged – order yours today!
| Brand: | Avita |
|---|---|
| Seller SKU: | LA-257 |
| Condition: | New |
| Origin: | China |
| Availability: | In Stock |
| Minimum order quantity: | 1 |
| Shipping weight: | 500.00 g |
| Date first listed on DP MART : | Jul 31, 2025 |
| Brand | Avita |
|---|---|
| Watts | 45W |
| Volts | 19V |
| Amps | 2.37A |
| Pin Size | 3.5mm x 1.35mm |
| Condition | New |
| Warranty | 6 months |
Ashit Verified Purchase | 3 months ago
Quick shipping and product is genuine. Recommended.
vansh Jain Verified Purchase | 3 months ago
Average product, does the job fine.
Tachotech Verified Purchase | 3 months ago
The item arrived on time and in perfect condition.
Kunal Gorwa Verified Purchase | 3 months ago
Quality is good, packaging could be better though.
Sabuj Patra Verified Purchase | 3 months ago
Nice product, good finish and build quality.
No reviews
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy