Type at least 3 characters.
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Portable |
| Capacity | 650 Milliliters |
| Product Dimensions | 17D x 17W x 37H Centimeters |
| Included Components | Mixer |
| Style | Countertop Blenders |
| Recommended Uses For Product | Crushing |
| Power Source | Corded Electric |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White/Blue |
| Special Feature | Filter |
| Product Dimensions | 22D x 27W x 30H Centimeters |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 21 x 37 x 40 Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Item Weight | 4 Kilograms |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White |
| Product Dimensions | 20D x 30W x 32H Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Efficient Juicing, Smooth Blending, Turmeric Grinding |
| Capacity | 1500 litres |
| Controls Type | 3 speed, 360 degree rotation manual switch |
| Item Weight | 7 Kilograms |
| Model Name | Tarzan |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Brand | DP Robocil |
| Special Feature | Built In Grinder |
| Colour | Black |
| Number of Speeds | 3 |
| Product Care Instructions | Easy Wash |
| Included Components | Juicer Mixer Grinder, 4 Jars, Food processor Jar |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Lightweight |
| Colour | White-Red |
| Item Dimensions LxWxH | 24 x 12 x 8 Centimeters |
| Model Name | Hexa |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multicolour |
| Product Dimensions | 12D x 12W x 30H Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Removable Bowl |
| Capacity | 1 litres |
| Controls Type | Plastic |
| Item Weight | 2900 Grams |
| Model Name | Wego |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | S-Max |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White |
| Special Feature | Lightweight |
| Included Components | 1 |
| Style | Casual |
| Recommended Uses For Product | Mixing |
| Power Source | Corded Electric |
| Number of Speeds | 1 |
| Voltage | 220 Volts |
| Material Type Free | BPA Free |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multicolour |
| Special Feature | Dishwasher Safe |
| Capacity | 5 litres |
| Product Dimensions | 10D x 10W x 10H Centimeters |
| Included Components | Mixers |
| Style | Modern |
| Power Source | Electric |
| Number of Speeds | 1440 |
| Voltage | 220 Volts |
| Brand | DP Flatron |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Safety Lock |
| Capacity | 2.5 litres |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Typhoon |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Heavy, Heat Resistant |
| Colour | Ivory |
| Item Weight | 1.8 Kilograms |
| Base Material | Plastic |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Black, Blue |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Wonder |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 18D x 18W x 33.5H Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Adjustable Speed Control, Overload Protacter, With Handles, Automatic Shut-Off, Easy Grip Handle On Mixer And Jar, Powerfull MotorAdjustable Speed Control, Overload Protacter, With Handles, Automatic Shut-Off, Easy Grip Handle On Mixer And Jar, Powerfull Motor |
| Capacity | 1.3 litres |
| Controls Type | Plastic |
| Model Name | Flatto |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Temperature Control, Lightweight |
| Colour | White & Red |
| Item Dimensions LxWxH | 8 x 12 x 10 Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Wrinkles |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 44.5 x 22.5 x 32.5 Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Item Weight | 5.3 Kilograms |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy