Type at least 3 characters.
Very easy to install. Provides plenty of clean white light. Very nice quality, The LED light is really a great level for tasks. Light color is super. Very white light. Not too cool or too warm. Good Fixture.
| Brand: | DP |
|---|---|
| Model number: | 50W |
| Seller SKU: | Uma-83 |
| Condition: | New |
| Manufacturer: | DP. |
| Origin: | India |
| Availability: | In Stock |
| Minimum order quantity: | 1 |
| Shipping weight: | 2000.00 g |
| Date first listed on DP MART : | Feb 21, 2023 |
| Brand | DP |
| Colour | Positive White |
| Room type | Garden |
| Shade material | Glas |
| Item weight | 2000 g |
Sirinivasan Vasan Verified Purchase | 1 month ago
Works as expected. Happy with my order.
Vikas Rao Verified Purchase | 1 month ago
Loved it! Will definitely order again from this shop.
Ajayshyam Ajayshyam Verified Purchase | 2 months ago
Comfortable to use and looks nice too.
Shankar Bishnoi Verified Purchase | 2 months ago
Comfortable to use and looks nice too.
ashish bhimta Verified Purchase | 2 months ago
Quality is good, packaging could be better though.
suganth Verified Purchase | 2 months ago
Comfortable to use and looks nice too.
3137 Street Verified Purchase | 2 months ago
Good customer service and fast resolution of my queries.
MD SERAJ Verified Purchase | 3 months ago
Exactly what I was looking for. Thank you.
No reviews
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy