Type at least 3 characters.
| Min Quantity | Wholesale Prices | |
|---|---|---|
| 10 | ₹745 | |
| 5 | ₹785 |
Affiliate Commission : ₹43.50 (5.00%)
Replace a broken or damaged Apple MagSafe-1 60W L-shape pin adapter with this brand new Techie A1278 charger for MacBook. This part includes an AC adapter with AC outlet prongs attached.
| Brand: | Apple |
|---|---|
| Seller SKU: | LA-251 |
| Condition: | New |
| Origin: | China |
| Availability: | In Stock |
| Minimum order quantity: | 1 |
| Shipping weight: | 500.00 g |
| Date first listed on DP MART : | Jul 31, 2025 |
| Watts | 60W |
|---|---|
| Volts | 16.5V |
| Amps | 3.65A |
| Pin Size | L shape |
| Condition | New |
| Warranty | 6 months |
| Brand | Apple |
Vikram Kumar Verified Purchase | 1 month ago
Nice product, good finish and build quality.
Mahaveer singh Verified Purchase | 1 month ago
Satisfactory purchase. Meets my requirements.
shyam suresh Verified Purchase | 1 month ago
Good quality for the price. Will buy again.
Neerav Gamer Verified Purchase | 1 month ago
Loved it! Will definitely order again from this shop.
Santosh Wawarwagh Verified Purchase | 2 months ago
Great value for money. Would recommend to others.
Rajkishor ram Verified Purchase | 3 months ago
Good quality for the price. Will buy again.
Boya Verified Purchase | 3 months ago
Quick shipping and product is genuine. Recommended.
Amol Verified Purchase | 4 months ago
Value for money. Works flawlessly.
No reviews
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy