Type at least 3 characters.
| Min Quantity | Wholesale Prices | |
|---|---|---|
| 20 | ₹135 | |
| 15 | ₹140 | |
| 10 | ₹150 | |
| 5 | ₹155 |
Affiliate Commission : ₹8.55 (5.00%)
Our 2 Way 19/20mm Deep Junction Box is a reliable and durable solution for your electrical fittings. Made from White PVC, this junction box ensures secure and safe electrical connections. With a depth of 19/20mm, it provides ample space for wiring and components. Trust this junction box to keep your electrical connections protected and organized. Perfect for residential and commercial applications.
| Brand: | DP |
|---|---|
| Model number: | 2-19/20mm |
| Seller SKU: | Rimon-81 |
| Condition: | New |
| Origin: | India |
| Availability: | In Stock |
| Minimum order quantity: | 1 |
| Shipping weight: | 700.00 g |
| Date first listed on DP MART : | Jul 19, 2023 |
| Material | Polyvinyl Chloride |
| Style | Modern |
| Colour | White |
| Style | Compact |
| Item Dimensions LxWxH | 19/20mm |
Farhan Verified Purchase | 1 month ago
The item arrived on time and in perfect condition.
Subhamswastik dash Verified Purchase | 2 months ago
Decent quality, but could be improved in some areas.
Ashutosh Verified Purchase | 2 months ago
Quick shipping and product is genuine. Recommended.
Saurabh Verified Purchase | 2 months ago
Comfortable to use and looks nice too.
Pramod Mushahary Verified Purchase | 2 months ago
Fast delivery and well packaged. Satisfied with the purchase.
All type of modular gang boxes
No reviews
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy