Type at least 3 characters.
| Brand | DP Flatron |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Safety Lock |
| Capacity | 2.5 litres |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Ultra+ |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multicolour |
| Special Feature | Dishwasher Safe |
| Capacity | 5 litres |
| Product Dimensions | 10D x 10W x 10H Centimeters |
| Included Components | Mixers |
| Style | Modern |
| Power Source | Electric |
| Number of Speeds | 1440 |
| Voltage | 220 Volts |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 44.5 x 22.5 x 32.5 Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Item Weight | 5.3 Kilograms |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White/Blue |
| Special Feature | Filter |
| Product Dimensions | 22D x 27W x 30H Centimeters |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Temperature Control, Lightweight |
| Colour | White & Black |
| Item Dimensions LxWxH | 19.8 x 9.8 x 15.9 Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Wrinkles |
| Brand | DP Flatron |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Safety Lock |
| Capacity | 2.5 litres |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Ultra |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White & Teal |
| Special Feature | Bpa Free |
| Product Dimensions | 48 x 21 x 29 Centimeters |
| Finish Type | Metallic |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White & Cyan |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Atom |
| Brand | DP Flatron |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Safety Lock |
| Capacity | 2.5 litres |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Typhoon |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | S-Max |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Lightweight |
| Colour | White-Red |
| Item Dimensions LxWxH | 24 x 12 x 8 Centimeters |
| Model Name | Hexa |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Lightweight |
| Colour | White |
| Item Dimensions LxWxH | 23 x 10 x 11 Centimeters |
| Base Material | Plastic |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White, Grey |
| Special Feature | Portable, Powerful Motor, Indicator Light, Rust Resistant |
| Product Dimensions | 25D x 20W x 15H Centimeters |
| Finish Type | Glass |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White |
| Special Feature | Lightweight |
| Included Components | 1 |
| Style | Casual |
| Recommended Uses For Product | Mixing |
| Power Source | Corded Electric |
| Number of Speeds | 1 |
| Voltage | 220 Volts |
| Material Type Free | BPA Free |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Black |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Black & Crimson |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Safety Lock |
| Capacity | 1.2 litres |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | 500w Spin-X |
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy