Type at least 3 characters.
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Mixers |
| Capacity | 1000 Milliliters |
| Controls Type | Knob Control |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Lightweight |
| Colour | White-Red |
| Item Dimensions LxWxH | 24 x 12 x 8 Centimeters |
| Model Name | Hexa |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multicolour |
| Product Dimensions | 12D x 12W x 30H Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Removable Bowl |
| Capacity | 1 litres |
| Controls Type | Plastic |
| Item Weight | 2900 Grams |
| Model Name | Wego |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multicolour |
| Special Feature | Dishwasher Safe |
| Capacity | 5 litres |
| Product Dimensions | 10D x 10W x 10H Centimeters |
| Included Components | Mixers |
| Style | Modern |
| Power Source | Electric |
| Number of Speeds | 1440 |
| Voltage | 220 Volts |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Black, Blue |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Wonder |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Lightweight |
| Colour | Black |
| Item Dimensions LxWxH | 23 x 10 x 11 Centimeters |
| Base Material | Plastic |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White, Blue |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Wonder |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White |
| Special Feature | Lightweight |
| Included Components | 1 |
| Style | Casual |
| Recommended Uses For Product | Mixing |
| Power Source | Corded Electric |
| Number of Speeds | 1 |
| Voltage | 220 Volts |
| Material Type Free | BPA Free |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 21 x 37 x 40 Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Item Weight | 4 Kilograms |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | HEAVY |
| Colour | White |
| Item Dimensions LxWxH | 25 x 12.5 x 13 Centimeters |
| Base Material | Plastic |
| Brand | DP Flatron |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Safety Lock |
| Capacity | 2.5 litres |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Typhoon |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White/Blue |
| Special Feature | Filter |
| Product Dimensions | 22D x 27W x 30H Centimeters |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 18D x 18W x 33.5H Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Adjustable Speed Control, Overload Protacter, With Handles, Automatic Shut-Off, Easy Grip Handle On Mixer And Jar, Powerfull MotorAdjustable Speed Control, Overload Protacter, With Handles, Automatic Shut-Off, Easy Grip Handle On Mixer And Jar, Powerfull Motor |
| Capacity | 1.3 litres |
| Controls Type | Plastic |
| Model Name | Flatto |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Gold |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Temperature Control, Lightweight |
| Colour | White & Red |
| Item Dimensions LxWxH | 8 x 12 x 10 Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Wrinkles |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Black & Crimson |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Safety Lock |
| Capacity | 1.2 litres |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | 500w Spin-X |
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy