Type at least 3 characters.
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White & Cyan |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Atom |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White & Teal |
| Special Feature | Bpa Free |
| Product Dimensions | 48 x 21 x 29 Centimeters |
| Finish Type | Metallic |
| Brand | DP Flatron |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Safety Lock |
| Capacity | 2.5 litres |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Ultra |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Mixers |
| Capacity | 1000 Milliliters |
| Controls Type | Knob Control |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Heavy, Heat Resistant |
| Colour | Ivory |
| Item Weight | 1.8 Kilograms |
| Base Material | Plastic |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 44.5 x 22.5 x 32.5 Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Item Weight | 5 Kilograms |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 44.5 x 22.5 x 32.5 Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Item Weight | 5.3 Kilograms |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multicolour |
| Product Dimensions | 12D x 12W x 30H Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Removable Bowl |
| Capacity | 1 litres |
| Controls Type | Plastic |
| Item Weight | 2900 Grams |
| Model Name | Wego |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Black, Blue |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Wonder |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Product Dimensions | 8.7D x 10.2W x 13H Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Special Feature | Adjustable Speed Control, Overload Protacter, With Handles, Automatic Shut-Off, Easy Grip Handle On Mixer And Jar, Powerfull MotorAdjustable Speed Control, Overload Protacter, With Handles, Automatic Shut-Off, Easy Grip Handle On Mixer And Jar, Powerfull Motor |
| Capacity | 1.2 litres |
| Controls Type | Plastic |
| Model Name | Smarty |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White, Grey |
| Special Feature | Portable, Powerful Motor, Indicator Light, Rust Resistant |
| Product Dimensions | 25D x 20W x 15H Centimeters |
| Finish Type | Glass |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Gold |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | White & Teal |
| Special Feature | Bpa Free |
| Product Dimensions | 25D x 25W x 31H Centimeters |
| Finish Type | Metallic |
| Brand | DP Flatron |
| Special Feature | Lightweight |
| Colour | White |
| Item Dimensions LxWxH | 23 x 10 x 11 Centimeters |
| Base Material | Plastic |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Multi |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Model Name | Max Pro |
| Brand | DP Flatron |
| Colour | Red & Black |
| Product Dimensions | 5D x 20W x 18H Centimeters |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Knob Control |
| Item Weight | 2KG |
| Model Name | Novo |
We use cookies to improve user experience, and analyze website traffic. For these reasons, we may share your site usage data with our analytics partners. By continuing to the site, you consent to store on your device all the technologies described in our cookie policy. Here is the the cookie policy